Utrzymanie w Krakowie

Głównym z globalnych utrudnień w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Polskie województwa są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby pojazdów na naszych szosach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych inwestycji które musi rozpocząć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty istniejących połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.