Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

centrum mama kraków

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, skutkiem tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez specjalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, ale przede wszystkim także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje sporo radości, lecz również o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci komponowane są idealne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz też o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.