mięso sezonowane w Krakowie

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej wrażliwi goście kosztują mniej znane dania obiadowe takie jak risotto, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu znajdują się również nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z różnych miejsc kraju. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Kolacja we włoskim stylu bez wyjątku musi zawierać też trunek. Odrobina alkoholu to we Włoszech reguła. Fajna restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie bolgheri, kalabryjskie lamezia i pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodny wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film