hydrolat po co

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo wykorzystywane, ponieważ mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i poprawnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a odpowiednio element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować według ukochanego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, ale i o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.